Pripravení pre život Znižovanie energetickej náročnosti budovy RC v Košiciach

Pripravení pre život

V grantovom programe SPPravme to 2022 sme boli úspešní s projektom Pripravení pre život. Získali sme financie na nákup materiálu a pracovných nástrojov na výroby vtáčik búdok a domčekov pre hmyz. Termín ukončenia projektu je jún 2023. O jeho realizácii Vás budeme postupne informovať.

Ďakujeme nadácii SPP.

Naše školské dielne už dávno potrebovali opravu. Časť financií z projektu sme využili na nové nátery na stenách.

Viete ako sa vyrába vtáčia búdka? Na začiatok je dobré si zavolať odborníka. Pani Ing. J. Fabiánová z Mestkých lesov Košice nám vysvetlila, že zhotoviť búdku pre vtákov nie je také jednoduché, ako sme si mysleli. Beseda bola veľmi zaujímavá a poučná. Dôležitý je aj výber vhodného materiálu a nástrojov, ktoré sme zakúpili zo získaných financií z projektu SPPravme To. Šikovné ruky a chuť pracovať nám nechýbali a tak sme sa pustili do práce.

Kŕmitká a búdky sme zavesili na stromy v okolí nášho zariadenia.

Bankov 15